Agroturistické kempování v Polsku - neoficiální?
Nevím, proč tato místa nejsou nějak více propagována na internetu, ale domnívám se, že důvodem budou daňové úniky a taky to, že zřejmě nechtějí bojovat s hygienou ohledně kapacity sociálek. V našem agrokempu byl nával ráno a večer v souvislosti s ranními a večerními očistami, spousta lidí se šla při koupání v jezeře umýt i mýdlem, ale nemyslím si, že by tam bylo nečisto či nějak odpudivě- prostě bojovnější podmínky než v kempech. Ty menší plážičky spíše měly obytňáky či karavany, které si myslím jsou zvyklé na vlastní sociálky a potřebují vlastně jen dočerpání vody (což tam bývalo) a možnost vypouštění šedé vody a odpadů- to si myslím, že nějak fungovalo, protože hovnocucy jezdily v té oblasti jak šílené-kšeft je kšeft.
Vlastně jsem si předchozím odstavcem odpověděla na otázku PROČ JSOU TYTO AGROKEMPY V ZÁSADĚ MÁLO PROPAGOVANÉ. To, že je Poláci znají a využívají, je na bíledni- byl tam dost cvrkot a všude plno. Ale zase ne tak, že by byla hlava na hlavě- posuďte sami z fotek.
Po příjezdu domů jsem začala guglit oficiální stránky agroturistiky v Polsku a narazila na web Polské federace vesnické turistiky https://agroturystyka.pl/ který má na stránkách i ke stažení aplikaci do mobilu. Pokud jste ale kempař (stan, karavan, obytňák), tak vám je tato aplikace k ničemu, protože při vyhledávání není kritérium, podle kterého byste zjistili, zda se v uvedeném ubytování dá i stát s vlastním zařízením- jsou to spíše kapacity s vlastními budovami.
Na závěr této reportáže mi nezbývá, než vám všem, co se nebojíte dobrodružství a kontaktů s cizími lidmi, doporučit takovou-to AGROTURISTIKU V POLSKU. Pro srovnání s českým projektem BEZKEMPU.CZ je tam sice mnohem více lidí, ale za to si ani nemusíte rezervovat místo a ve srovnání s cenami v polských kempech jsou ceny cca 40 procentní. Proto je v těchto kempech i dost mladých lidí a určitě ne těch, kteří mají na luxusní dovolenou.